Szkoła Podstawowa im. Wincentego Woźniaka w Czyżowicach

Konkurs „Ja i mój zawód w przyszłości”

Więcej…21 maja br. w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim odbył się konkurs  „Ja i mój zawód w przyszłości” organizowany wspólnie z Wydziałem Edukacji w Wodzisławiu Śląskim. Konkurs skierowany do klas 7 szkół podstawowych oraz 2 i 3 gimnazjum polegał na przygotowaniu krótkiego filmiku

Więcej…

 

II gminny konkurs historyczny

Więcej…18 maja br. w naszej szkole odbył się II gminny konkurs historyczny „Historia – świadek przeszłości”, w którym wzięli udział uczniowie ze szkół w: Czyżowicach, Gorzycach, Olzie, Rogowa i Turzy Śl. Pytania konkursowe przygotował pracownik wodzisławskiego

Więcej…

 

Czytam sobie w szkole

Książki objaśniają dziecku świat. Uczą samodzielności, budują poczucie własnej wartości, a także ćwiczą koncentrację. Wspierajmy dzieci w czytaniu dla przyjemności, pokazując im, ile radości dają książki. Zaprocentuje to w ich dorosłym życiu. Dlaczego samodzielne czytanie książek jest w przypadku dzieci tak ważne? Ponieważ:

Więcej…

 

Festiwal talentów 2018

Więcej…Zapraszamy do fotorelacji z imprezy.

Więcej…

 

Zbiórka makulatury

UWAGA
UCZNIOWIE WSZYSTKICH KLAS
w naszej szkole organizujemy:

zbiórkę makulatury

Akcja odbędzie się w dniach: 14.05.2018 – 28.05.2018

Makulaturę należ przynosić przewiązaną sznurkiem lub w kartonie (pakowane nie więcej niż 5 kg w paczce). Przyniesioną makulaturę należy złożyć u woźnego, każda ilość zostanie zważona i zapisana uczniowi oraz klasie.

 

Akcja "Cegiełki dla Afryki”

Więcej…Szkolne koło wolontariatu zorganizowało akcję charytatywną pt. "Cegiełki dla Afryki”. Akcja polegała na zakupie przez uczniów cegiełek, których koszt został przekazany na cele naszego misjonarza ks. Zenona Boneckiego. Z zebranych funduszy zostały zakupione koszulki i plecaki dla podopiecznych świetlicy św. Jana Bosko w Zambii.

Więcej…

 

Akcja – sesja fotograficzna:

Akcja – sesja fotograficzna: „Czytam sobie w szkole...”

Czytanie książek w różnych miejscach w szkole, fotografujemy np. telefonem komórkowym a wykonanie zdjęcia zgłaszamy bibliotekarzowi.

Po zebraniu większej ilości zdjęć zostaną one opublikowane na szkolnej stronie internetowej.

Akcja będzie trwała od 7 maja do 17 maja br.

Zachęcam do udziału! Gabriela Swoboda

 

Wyniki konkursu "Zaprośmy Anioły..."

Więcej…Dnia 8.05.2018 roku został rozstrzygnięty IV Powiatowy Konkurs Plastyczny ZAPROŚMY ANIOŁY DO SZKOŁYAnioł Czterech Pór Roku”. Komisja przyznała nagrody w następujących kategoriach:

Kategoria klas I-III:

Więcej…

 

Projekt edukacyjny 2017/2018

Projekt edukacyjny jest realizowany przez zespół uczniów pod opieką nauczyciela i obejmuje następujące działania:

Więcej…

 

Targi Edukacyjne w Wodzisławiu Śląskim

Więcej…Uczniowie klas trzecich stoją przed trudnym wyborem.... Co dalej? Jak szkoła...? Dlatego aby pomóc naszym uczniom w rozwikłaniu problemów z wyborem 25 kwietnia 2018 r. uczestniczyliśmy w wydarzeniu, które zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim i Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Na targach nasi uczniowie mogli

Więcej…

 

Mistrz pięknego czytania

Więcej…

24 kwietnia br. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs o tytuł „Mistrza pięknego czytania”. Celem konkursu jest propagowanie pięknego i głośnego czytania, a także zachęcanie uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej. Uczniowie biorący udział w konkursie zostali wyłonieni w eliminacjach klasowych. Do rywalizacji przystąpiło 22 uczniów od kl. II SP do III gimnazjum.

Więcej…