Mój Przyjaciel Miś

W dniu 25 listopada odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Mój przyjaciel Miś”. Komisja w składzie: p. Iwona Mrozek, p. Ludmiła Olszar-Lebok, p. Marek Kurasz miała twardy orzech do zgryzienia. Jury musiało jednak wyłonić zwycięzców. W tegorocznym konkursie laureatami zostali:

Więcej…

 

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

21 listopada, obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, który był również 25tą rocznicą uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.

Konwencja o Prawach Dziecka, nazywana powszechnie Światową Konstytucją Praw Dziecka, obowiązuje w niemal wszystkich państwach na świecie. Polska była jej inicjatorem i współtwórcą. Dokument składa się z preambuły i 54 artykułów, w których zostały spisane wszystkie prawa, przysługujące każdemu dziecku do ukończenia 18 roku życia.

Więcej…

 

Świat Techniki

Więcej…Dnia 18.11.2016r, uczniowie z klas I-III wraz z opiekunami, mieli okazję zwiedzić Wielki Świat Techniki znajdujący się w Ostrawie. Interaktywne centrum nauki i techniki dostarczyło bardzo licznej grupie uczestników wycieczki, wspaniałej zabawy połączonej z poznawaniem tajników nauki w prosty i przystępny sposób. Dzieci doświadczały, poznawały, bawiły się oraz oglądały wspaniałe ekspozycje. Film

Więcej…

 

Wizyta w schronisku dla zwierząt.

Więcej…W sobotnie przedpołudnie 19 listopada br. przedstawiciele Aktywu bibliotecznego wraz z młodszym rodzeństwem i p. Gabrielą Swoboda odwiedzili Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Rybniku – Wielopolu, w celu przekazania zbieranych w październiku i listopadzie potrzebnych dla zwierząt rzeczy. Dla schroniska przekazaliśmy sporą ilość karmy dla psów i kotów, smycze, zabawki, miski oraz koce.

Więcej…

 

Wycieczka do ŚwiataTechniki w Ostravie

Więcej…10 listopada 2016 roku grupa 45 uczniów z klas 4-6 wraz pojechało do Świata Techniki w Ostrawie. Po przyjechaniu do Ostrawy przeszliśmy do budynku muzeum, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy:

Więcej…

 

Zadbaj o klimat

Więcej…7 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty pt.: „Zadbaj o klimat” przeprowadzone przez Fundacje Ekologiczną Arka z Bielska- Białej. Fundacja ta łączy ekologię z działaniami społecznymi, bo stan środowiska w znaczący sposób wpływa na zdrowie i człowieka.

Dla naszych uczniów zostały przygotowane cztery stanowiska.

Więcej…

 

Eko uczeń klas młodszych

 

Więcej…Takim hasłem, przygotowaną scenką dotyczącą segregacji odpadów oraz wiedzą zabłysnęli uczniowie klas II i III w Gminnym Konkursie Wiedzy Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowali: Bartłomiej Kocur z kl. II a, Kamil Juszczyk z kl. II a oraz Łukasz Parma z klasy III a. Chłopcy na siedem startujących zespołów zajęli III miejsce i każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom, zgniatarkę do puszek oraz profesjonalny kalkulator.  GRATULUJEMY.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Reklama
Reklama

Reklama
Zagłosuj!
Odwiedza nas
Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Pomożesz?
Reklama
Licznik odwiedzin
Odsłon : 895750