Akcje charytatywne Rady Młodzieżowej

W miesiącach od września do listopada Rada Młodzieżowa przeprowadziła 3 akcje charytatywne :

Więcej…

 

26 finał WOŚP

Więcej…14 stycznia 2018r. w naszej szkole zlokalizowany będzie Sztab z okazji 26-tego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do współpracy zgłosiło się 25 wolontariuszy z naszej szkoły. Zachęcamy do odwiedzenia naszego Sztabu w tym dniu.

Więcej…

 

Wizyta Świętego Mikołaja

Więcej…Uczniowie szczególnie najmłodszych klas z niecierpliwością oczekiwały Św. Mikołaja, który miał przynieść upragnione prezenty. Tak też się stało. Św. Mikołaj ze swoją świtą pojawił się już rano odwiedzając poszczególne klasy. Swoją obecnością z workiem prezentów sprawił dzieciom wiele radości, odpowiadał także na wszystkie zadane pytania. Zawitał do wszystkich, którzy

Więcej…

 

Zabawy andrzejkowe

Więcej…

W dniu 30 listopada 2017 r. Rada Młodzieżowa zorganizowała zabawy andrzejkowe dla najmłodszych klas naszej szkoły. Przygotowano 5 stoisk, w których każdy znalazł coś dla siebie. Św. Andrzej dał nam znać, co się z nami będzie dziać.

Więcej…

 

Konkurs "Jestem w Gazecie!"

Serdecznie gratuluję uczestnictwa uczniów w wojewódzkim konkursie "Jestem w Gazecie!"

W okolicznościowej publikacji pokonkursowej znalazły się prace:

Więcej…

 

Dzień Misia

Więcej…24 listopada br. w naszej szkole zrobiło się bardzo wesoło i kolorowo, a to za sprawą dużej ilości sympatycznych MISIÓW.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, dzieci przybyły do szkoły z pluszowymi towarzyszami.

Więcej…

 

Wojewódzki konkurs leksykalny z języka angielskiego.

Więcej…W dniu 21 listopada 2017 w Szkole Podstawowej w Skrzyszowie odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród wojewódzkiego konkursu leksykalnego z języka angielskiego ENGLISH VOCABULARY GENIUS (zwanym również EVG). Uczniowie szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych walczyli między sobą o tytuł Geniusza Słówek. Z naszej szkoły

Więcej…

 

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

Więcej…Dobiegł końca pierwszy etap Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, który w naszej szkole realizowany był od 6 do 23 listopada.  Do  etapu rejonowego zakwalifikowali się:

Więcej…

 

20 listopada – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Więcej…

„W chwili, w której umiera w nas dziecko, zaczyna się starość...”

Dzieci w naszym kraju są przyzwyczajone, żeby świętować 1 czerwca. Tymczasem 20 listopada też mają ku temu okazję. Powszechny Dzień Dziecka nazywany jest także Dniem Praw Dziecka. Jest obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. Choć dzieciaki swój szczególny dzień mają 1 czerwca

Więcej…

 

Prelekcja dla rodziców

Więcej… 15 listopada br. w naszej szkole odbyło się zebranie rodziców. Spotkanie to poprzedzone zostało prelekcją nt. „Wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży” przeprowadzoną przez Panią Aleksandrę Jamrozik – pracownika Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim.

Więcej…

 

Czarny nosek

Więcej…W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do biblioteki szkolnej została zakupiona m.in. książka Janiny Porazińskiej „Pamiętnik Czarnego Noska”. Lekturę czytała głośno swojej klasie I a, Pani Michalina Kucza.

Więcej…

 
Więcej artykułów…