Szkoła Podstawowa im. Wincentego Woźniaka w Czyżowicach

Prelekcja dla rodziców

Więcej… 15 listopada br. w naszej szkole odbyło się zebranie rodziców. Spotkanie to poprzedzone zostało prelekcją nt. „Wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży” przeprowadzoną przez Panią Aleksandrę Jamrozik – pracownika Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim.

Więcej…

 

Czarny nosek

Więcej…W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do biblioteki szkolnej została zakupiona m.in. książka Janiny Porazińskiej „Pamiętnik Czarnego Noska”. Lekturę czytała głośno swojej klasie I a, Pani Michalina Kucza.

Więcej…

 

Schronisko

Więcej…

13 listopada 2017 r. przedstawiciele Aktywu bibliotecznego: M. Pawliczek, A. Florek, L. Staniczek. M. Szczyrba, O. Koczy wraz z p. G. Swoboda i p. S. Strużyk-Pawliczek odwiedziły wodzisławskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt „Koty, Psy i My”, w celu przekazania im darów.

Więcej…

 

Wycieczka do kopalni Luiza

Więcej…

9 listopada 2017 r. uczniowie klas czwartych wyjechali na wycieczkę do Kopalni Luiza w Zabrzu. Najpierw odbyła się wędrówka po XIX -wiecznej sztolni, gdzie w podziemiach przy użyciu urządzeń multimedialnych uczniowie zapoznali się z gwarą oraz strojami śląskimi. Miały też okazję spotkać Skarbnika i posłuchać jego ciekawych opowieści o pracy górnika.

Więcej…

 

Wycieczka uczniów klasy 3 do Oświęcimia

Więcej…Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu wycieczka uczniów klasy 3

„To się jednak wydarzyło, a zatem znowu może się wydarzyć-…..” Primo Levi

9 listopad 2017 roku był kolejnym jesiennym, chłodnym dniem…. Wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać w Auschwitz,

Więcej…

 

Najlepsi czytelnicy październik 2017

W miesiącu październiku, który obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych zorganizowany został konkurs:

Która klasa wypożyczy najwięcej książek z biblioteki szkolnej?

Więcej…

 

„Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Więcej…Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 17 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 1,6 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Więcej…

 

Gminny Turniej Piłki Nożnej 5-cio osobowej

Więcej…W dniu 26.10.2017r na boisku Orlik w Gorzycach, odbył się tradycyjny już Gminny Turniej Piłki nożnej 5-cio osobowej.

W turnieju wystąpiły reprezentacje szkół z gminy Gorzyce w kategoriach klas 4-6. Czyżowice, Gorzyce, Turza, Rogów, Gorzyczki

Turniej odbywał się w systemie „każdy z każdym”, toteż każda drużyna rozegrała

Więcej…

 

Lekcja przedsiębiorczości

Więcej…24 października 2017 r. klasy czwarte wraz wychowawcami gościły w firmie Euroclas, która zajmuje się produkcją, handlem oraz obróbką drewna. Uczniowie mogli zaobserwować etapy produkcji jednocześnie przebywając na terenie całego zakładu. Atrakcją było wyjście na najwyższy szczyt budynku,

Więcej…

 

Powiedz grypie stop

W związku z okresem wzrastających zachorowań na grypę i przypadki grypopodobne Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Rybniku opracował materiały edukacyjno-informacyjne, z którymi warto się zapoznać.

Więcej…

 

Najładniejsze zakładki do książki

W Szkolnym Konkursie Plastycznym dla kl. I – III „Najładniejsza zakładka do książki” zorganizowanym przez p. G. Swoboda wzięło udział 44 uczniów. Jury w składzie: p. psycholog Katarzyna Matysiak i p. pedagog Paulina Sosnecka-Oleś postanowiły przyznać następujące miejsca:

Więcej…

 
Więcej artykułów…