MENU
  • Strona główna
  • Kontakt
  • Uczniowie
  • Nauczyciele
  • Rada Rodziców
  • Rada Młodzieżowa
  • Koncepcja pracy szkoły
  • Dokumenty szkolne
INFORMACJE
  • Plan lekcji 2018/2019
  • Kalendarz roku szkolnego 2018/2019
  • Wykaz podręczników
  • Zastępstwa
  • Przerwy międzylekcyjne
  • Godziny pracy biblioteki
  • Godziny pracy pedagoga szkolnego
  • Godziny pracy świetlicy
  • Strefa matematyki
  • Strefa angielskiego
  • Strona klasy 3B
  • Strefa informatyki
  • UKS "Sparta" Czyżowice
  • Przyjazne strony
  • Administracja strony
HISTORIA
  • Rok szkolny 2017/2018
  • Rok szkolny 2016/2017
  • Rok szkolny 2015/2016
  • Rok szkolny 2014/2015
  • Rok szkolny 2013/2014
  • Rok szkolny 2012/2013
  • Rok szkolny 2011/2012
  • Rok szkolny 2010/2011
  • Rok szkolny 2009/2010
  • Rok szkolny 2008/2009
  • Rok szkolny 2007/2008
  • Rok szkolny 2006/2007
  • Rok szkolny 2005/2006
  • Sylwetki absolwentów
  • Absolwenci
  • O szkole
  • O Patronie
  • Gimnazjum
Dla pracowników
Fundusz socjalny

Pokaz efektów pracy uczniów

PostDateIconśroda, 30 czerwca 2010 09:27 | PostAuthorIconWpisany przez Mirela Bura

11 czerwca w SP im W . Wożniaka w Czyżowicach odbyła się uroczysta prezentacja efektów pracy uczniów klasy I b, uczestniczącej w II Etapie Projektu Edukacyjnego "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Prezentacja efektów pt. Na dobre i na złe rodzina.” łączyła wszystkie rodzaje aktywności dzieci z wykorzystaniem środków dydaktycznych otrzymanych w ramach Projektu. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, wokalne, teatralne , recytatorskie i sportowe.

Spotkanie rozpoczęły pięknie wykonanym polonezem. Następnie dzieci zaprezentowały swoje zdolności aktorsie w przedstawieniu “ O tym jak Żabka mała rodziców nie słuchała”.Pochwaliły się również grą na dzwonkach i innych instrumentach z projektu. W dalszej części programu zebrani wysłychali pięknej recytacji wierszy o rodzinie ,zobaczyli rownież taniec z chustą i kolorowymi wstążkami ,przygotowany do utworu L.Delibes”Pizzicato” z baletu Sylwia.

Pierwszaki z wielkim zapałem prezentowały także swoje umiejętności cyrkowe wykorzystując akcesoria sportowe: szczudła,talerze, piłki do żonglowania, chustę oraz obręcze. Były również elementy gwarowe -zaprezentowany wiersz “Pan Hilary po śląsku” rozbawił wszystkich zgromadzonych na sali.

Po zakończeniu prezentacji dzieci wraz z wychowawczynią p. M.Bura zaprosiły do wspólnej zabawy rodziców i innych członków rodziny.W konkursach ,w których wykorzystano pomoce dydaktyczne z projektu lepsi okazywali się uczniowie,ale najważniejsza była wspólna ,dobra zabawa.

Dzieci w ramach zajęć przygotowały dla najbliższych upominki .Tatusiowie otrzymali “wesołe buźki”, wykonane z płytek CD,natomiast mamusie obdarowane zostały broszkami wykonane techniką “czesania wełny na sucho”.Na koniec zaproszono wszystkich na zwiedzanie wystawy prac a także na poczęstunek.

Umiejętności zdobyte podczas zajęć dodatkowych i rozwijane systematycznie w dalszej pracy w znacznym stopniu przyczynią się do odnoszenia przez dzieci sukcesów szkolnych i życiowych. Udział w Projekcie był dla dzieci wspaniałą zabawą i przygodą niosącą wiele radości i pozytywnych emocji.