Europejski Tydzień Sportu

Europejski Tydzień Sportu, to ogólnoeuropejska kampania, realizowana pod hasłem " Bądź aktywny", mająca zachęcić dzieci i młodzież do aktywnego trybu życia. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającej promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. W ramach tej akcji, w Szkole Podstawowej w Czyżowicach, w dniu 27.09.2018 r., odbyły się zawody lekkoatletyczne dla wszystkich chętnych uczniów z klas IV-VIII i III gimnazjalnych. Przeprowadzone zostały dwie konkurencje indywidualne tj. rzut piłeczką palantową, bieg na 60 m dla młodszych i bieg na 100 m dla starszych oraz sztafeta klasowa 4 x 100m. W zawodach indywidualnych wystartowało 195 uczniów.

 

Wyniki poszczególnych dyscyplin:

Rzut piłeczką palantową- dziewczyny

Klasa IV-V

  • I miejsce Hajski Patrycja ( 20,10m )Vb
  • II miejsce Pecuch Emilia (20m) Va
  • III miejsce Chrząszcz Wiktoria (19,90m) Vb

Klasa VI-VII

  • I miejsce Staniczek Laura (30m) VIIa
  • II miejsce Szczyrba Magdalena (27,50m) VIIa
  • III miejsce Szkatuła Kaja (20,80m) VIa

Klasa VIII-IIIgimn.

  • I miejsce Kowalska Magdalena (28,50m) IIIa
  • II miejsce Szczyrba Ania (28,10m) IIIa
  • III miejsce Nowak Laura (27,70m) VIIIa

Rzut piłeczką palantową- chłopcy

Klasa IV-V

  • I miejsce Szpejcher Stanisław (32,20m) IVc
  • II miejsce Mruzek Jan (26m) IVc
  • III miejsce Zachara Norbert (25m) Vc

Klasa VI-VII

  • I miejsce Kurzydym Dariusz (40m) VIIa
  • II miejsce Godula Paweł (37,40m) VIIb
  • III miejsce Hanc Bartosz (37m) VIb

Klasa VIII-IIIgimn.

  • I miejsce Zychma Nikodem (53,60m) IIIb
  • II miejsce Tylki Michał (51,70m) IIIa
  • III miejsce Mioduszewski Maciej (41,50m) IIIa

Bieg na 60m- dziewczyny

Klasa IV-V

  • I miejsce Smiatek Małgorzata Va
  • II miejsce Pecuch Emilia Va
  • III miejsce Wydra Oliwia Va

Klasa VI-VII

  • I miejsce Goły Weronika VIIa
  • II miejsce Grycman Nikola VIa
  • III miejsce Staniczek Laura VIIa

Bieg na 100m-dziewczyny

Klasa VIII-IIIgimn.

  • I miejsce Mucha Monika VIIIb
  • II miejsce Emilia Błaszczok VIIIa
  • III miejsce Magdalena Jakubczyk VIIIa

Bieg na 60m-chłopcy

Klasa IV-V

  • I miejsce Lis Konrad Vc
  • II miejsce Szryt Cezary Vc
  • III miejsce Szpejcher Stanisław IVc

Klasa VI-VII

  • I miejsce Mioduszewski Marcin VIa
  • II miejsce Staszewski Aleksander VIa
  • III miejsce Godula Paweł VIIb

Bieg na 100m-chłopcy

Klasa VIII-IIIgimn.

  • I miejsce Zychma Nikodem IIIb
  • II miejsce Krzyżański Kamil IIIb
  • III miejsce Mioduszewski Maciej IIIa

Sztafety klasowe - dziewczyny 4x100m

Klasy IV

  • I miejsce Klasa IVb: Wyleżoł Z., Hibner Z., Kucza M., Straszewska L.
  • II miejsce Klasa IVb: Grycman J., Kuzaj Z., Burdzik M., Śmiałek Z.
  • III miejsce Klasa IVa: Ostrowska I., Koczy D., Rumpel M., Ostojska A.

Klasy V

  • I miejsce Klasa Va: Bańczyk A., Szermuszyn N., Skorża T., Adamik K.
  • II miejsce Klasa Va: Mrozek M., Kajzerek M., Smiatek M., Wydra O.
  • III miejsce Klasa Vb: Chrząszcz W., Wiaterska J., Hajski P., Sieńko M.

Klasy VI-VII

  • I miejsce Klasa VIIa: Goły W., Koczy O., Szczyrba M., Staniczek L.
  • II miejsce Klasa VIa: Grycman N., Rossa-Szkatuła K., Borowska A.
  • III miejsce Klasa VIb: Kocur O., Klapuch J., Goik J., Brachman J.

Klasy VIII-IIIgimn.

  • I miejsce Klasa IIIb: Goik K., Milion M., Kacprzak M.
  • II miejsce Klasa VIIIa: Jakubczyk M., Błaszczok E., Machnik M., Sikora M.
  • III miejsce Klasa IIIa: Styrnol M., Student D., Kubaszko D., Cnota W.

Sztafety klasowe - chłopcy 4x100m

Klasy IV

  • I miejsce Klasa IVc: Szpejcher S., Adamczyk D., Gawliczek F., Adamik T.
  • II miejsce Klasa IVa: Jurczyk K., Kamała B., Kamała K., Pukowski J.
  • III miejsce Klasa IVb: Szermuszyn O., Grycman L., Kajzerek P., Staniszewski T.

Klasy V

  • I miejsce Klasa Vc: Szryt C., Lis K., Goły W., Zachara N.
  • II miejsce Klasa Va: Szczyrba A., Karwot M., Kolorz D., Kajzerek B.
  • III miejsce Klasa Vb: Kucza J., Gawliczek F., Tolarz P., Glenc B.

Klasy VI-VII

  • I miejsce Klasa VIIb: Liana M, Godula P, Wawrzyczny A, Szryt B
  • II miejsce Klasa VIa: Mioduszewski M, Staszewski A, Gąsior, Wyjadłowski D.
  • III miejsce Klasa VIb: Lis S, Cnota P, Szymański M, Leńczyk M

Klasy VIII-IIIgimn.

  • I miejsce Klasa IIIa: Szczyrba F., Szczęch J., Mioduszewski M., Świerczek D.
  • II miejsce Klasa IIIb: Zychma N., Krzyżański K., Antończyk W., Ryba K.
  • III miejsce Klasa VIIIb: Starzyczny D., Oślizło K., Widenka M., Szewczyk M.