Strona główna/Aktualności/MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

22 Września 2020

Każdego roku w połowie września od ponad 10 lat w wielu szkołach na całym świecie króluje kropka. A wszystko to za sprawą książki Petera Reynoldsa ,,The Dot”. Jest to historia małej dziewczynki o imieniu Vashi, która dzięki małej kropce i wspaniałej nauczycielce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości.

Podczas zajęć z języka polskiego szóstoklasiści mieli okazję zastanowić się nad tym, co jest ich pasją i przekonać się, że każdy z nas ma ukryty talent. Jednak motywem przewodnim lekcji była kropka jako podstawowy element pisma dla niewidomych. Uczniowie poznali alfabet Breille’a , z którym mogli się zmierzyć, apisując swoje imiona tym nietypowym systemem. Była to także okazja do tego, by porozmawiać o ludziach niewidomych i trudnościach z jakimi się borykają w codziennym życiu.

Dzień Kropki jest dobrym pretekstem , aby pokazać światu, że każdy ma jakiś talent, który trzeba umieć w sobie odkryć, a potem ciężko nad nim pracować, by go nie zmarnować.

W tym dniu w klasie IIa też nie zabrakło kropek, kropeczek.
Można je było odnaleźć na ubraniach, butach, wstążeczkach, pracach plastycznych. Na początku uczniowie obejrzeli film o małej Vashi, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w  swoje możliwości.
Uczniowie klasy II przeliczali kropki na ubraniach, stworzyli w ogromnych kropkach klasowe zasady. Na koniec lekcji każdy wykonał pracę plastyczną „W co zmieniła się kropka ?”
Pomysłowość dzieciaków nie miała granic. Powstały “kropkowe” dzieła sztuki.

Dzień kropki przygotowały i przeprowadziły w klasie VIa panie: Ewelina Solich i Małgorzata Kramarczyk w klasie IIa Mirosława Nogły.

do góry