Strona główna/Aktualności/Wehikułem czasu w 1920 rok.

Wehikułem czasu w 1920 rok.

28 Października 2020

W dniach 15-16.10.2020r w GCK w Gorzycach odbył się projekt „Wehikułem czasu w 1920 r.” we współpracy z Instytutem Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w ramach programu Bardzo Młoda  Kultura. Projekt zakładał dwa dni spotkań. W dniu 15.10 odbyła się „Żywa lekcja historii” i spotkanie z Wojciechem Korfantym, w rolę którego wcielił się aktor i znawca życia Korfantego Pan Dariusz
Nebudek. Przedstawił on całe życie Korfantego, dodatkowo zobrazowane zdjęciami oraz filmem. Odbyła się także ożywiona dyskusja nad życiem Korfantego i różne interpretacje jego życiowych działań. W dyskusji wzięli udział uczniowie oraz nauczyciele historii.

Z każdej ze szkół Gminy Gorzyce było 3 uczestników, którzy w dniu 16.10. wzięli udział w III Konkursie Wiedzy o Powstaniach Śląskich. Po zaciętej rywalizacji nasi uczniowie: Oliwia Zielonka, Tobiasz Michalewski oraz Dawid Wyjadłowski zajęli 2 miejsce. Zwyciężyła SP Bluszczów. Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom oraz nauczycielowi Panu Marcinowi Kopczyńskiemu, który przygotowywał uczniów do konkursu.

do góry