ks. Zenon Bonecki

BoneckiUrodził się 30.04.1973 roku w Wodzisławiu Śląskim, syn Leona i Haliny zd. Góral. Do szkoły podstawowej uczęszczał w Czyżowicach.

Po skończeniu ósmej klasy rozpoczął naukę w górniczej szkole zawodowej, następnie w trzyletnim dziennym technikum. Maturę zdał w 1994 roku. W tym samym roku rozpoczął studia w WŚSD w Katowicach, które ukończył z tytułem magistra nauk teologicznych. Po czwartym roku studiów odbył praktykę duszpasterką w parafii w Wielopolu koło Rybnika. Święcenia diakonatu przyjął 30 kwietnia 2000 roku, a rok później - 12 maja 2001 ks. abp Damian Zimoń udzielił mu święceń kapłańskich. Jako młody kapłan podjął studia podyplomowe, zakończone w 2005 roku uzyskaniem tytułu licencjata.

Bezpośrednio po przyjętych święceniach kapłańskich pełnił zastępstwa wakacyjne w Czyżowicach i w Jaworzynce oraz sprawował opiekę duszpasterską nad dziećmi na Mazurach. We wrześniu 2001 roku został skierowany jako wikary do parafii bł. Karoliny w Tychach. Po czterech latach - w 2005 roku otrzymał dekret do parafii Przemienienia Pańskiego w Katowicach. Od 2007 - wikary w parafii w Katowicach - Dębie. W 2008 roku otrzymał od ks. Arcybiskupa pozwolenie na wyjzd do pracy misyjnej w Afryce. Do podjęcia zadań misyjnych przygotowywał się w Instytucie Misyjnym w Warszawie. Następnie przebywał w Anglii, aby doskonalić język. W styczniu 2010 roku po pożegnaniu rodzinnej parafii wyjechał ostatecznie na misje do Afryki.

źródło: Parafia Chrystusa Króla w Czyżowicach

do góry